شریعتی پایین تر از بیمارستان ایرانمهر کوچه کودکان غزه (پورمشکانی) پلاک ۴۲ تلفن : 74489-021

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

ارتوپدی فنی

مرکز فوق تخصصی ستون فقرات آبادیس

ارتوپد چیست؟

ارتوپد یکی از شاخه های پزشکی است که روی تشخیص، مراقبت و درمان بیماران مبتلا به اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی (استخوان ها، مفاصل، لیگامان ها، تاندون ها و اعصاب) تمرکز می کند که به پزشکان متخصص در این زمینه ها جراح ارتوپد می گویند . جراحان ارتوپد به ایفای نقش در همه جنبه های مراقبت سلامت سیستم اسکلتی عضلانی با استفاده از متد های پزشکی، فیزیکی، توانبخشی و همچنین جراحی می پردازند.علی رغم اینکه هر متخصص ارتوپد با تمام ابعاد سیستم اسکلتی عضلانی اشنا است اما بسیاری از انها دارای تخصص در ناحیه خاصی از بدن مانند ستون فقرات، لگن، زانو، پا، دست، شانه و ارنج هستند.به علاوهممکن است جراحان ارتوپد روی یک زمینه کاری خاص مانند کودکان، جراحی های ترمیمی،جراحت ها ، تومور شناسی (تومورهای استخوانی) یا پزشکی ورزشی تمرکز کنند.

ارتوپد ستون فقرات چیست؟

اگر می خواهید بدانید ارتوپد ستون فقرات چیست و شامل کدام از تخصص های پزشکی می شود باید ابتدا با مفهوم ارتوپدی آشنا شوید و درباره آن اطلاعاتی بدست آورید. ارتوپدی به شاخه ای از پزشکی گفته می شود که در آن جراحی های مربوط به سیستم حرکتی بدن اعم از استخوان ها، مفصل، عضلات حرکتی و سایر بافت هایی که در حرکت افراد دخیل هستند، انجام می شود. متخصص ارتوپدی که به آن پزشک ارتوپد، متخصص استخوان و مفاصل و جراح استخوان و مفصل هم گفته می شود، با استفاده از روش های جراحی و یا روش های غیر تهاجمی مشکلات سیستم حرکتی افراد را بر طرف کند. سیستم حرکتی از بخش های مختلفی تشکیل می شود که یکی از آنها Spine یا ستون فقرات می باشد. به پزشک ارتوپدی که تخصص او در زمینه مشکلات ستون فقرات به انگلیسی یا اسپاین باشد، ارتوپد ستون فقرات گفته می شود.

بیماری‌های ارتوپدی و عضلانی

انواع شکستگی‌ها و دررفتگی‌ها، صدمات بافت نرم، بیماری‌ها و دردهای استخوانی- مفصلی و عضلانی، آسیب‌های ورزشی، دیستروفی های عضلانی، قطع عضو و …..

بیماری‌های نورولوژی

سکته مغزی، فلج مغزی، ضربه مغزی، ضایعه نخاعی، پارکینسون، MS و آسیب‌های اعصاب محیطی

ارتوپدی فنی در خدمت بیماران ارتوپدی

ارتوپدی فنی یکی از رشته های زیر مجموعه پزشکی است که هدف از آن تولید انواع پروتز و ارتوزها است که در کنار تولید این محصولات به آموزش بیماران در این زمینه نیز می پردازد. همانگونه که می دانید تولید و آموزش نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد که ادونس کلینیک در این زمینه توانسته است در طی سالیان متمادی رضایت مشتریان را همواره کسب نماید.

ارتوپدی فنی برای اکثر مردم ناشناخته و مبهم می باشد، مگر کسانی که بنابر اقتضای شرایط جسمیشان نیاز به مراجعه به مراکز ارتوپدی فنی پیدا می کنند و باید بیشتر در مورد ارتوپدی فنی بدانند. امروزه بیماران بسیاری از مشکلات ارتوپدی رنج می برند، مشکلاتی همچون درد یا ناهنجاری های مفصلی نمونه ای از این مشکلات است. اما نقص عضو یکی از بدترین مشکلات ارتوپدی است که علاوه بر از بین رفتن زیبایی ظاهری شخص، در کارکرد او و از دست دادن اعتماد بنفسش بسیار تاثیر گذار است. بنابراین رشته ارتوپدی فنی که زیر مجموعه ای از رشته پزشکی است به این دسته از بیماران و کسانی که از مشکلاتی همچون ناهنجاری های مفصلی، درد در مفاصل و سایر بیماری های ارتوپدی رنج می بردند، کمک می کند تا مشکل این دسته از بیماران حل شود.

منظور از ارتوز در ارتوپدی فنی چیست؟

ارتوزها وسایلی هستند که به منظور اصلاح وضعیت یا کنترل حرکت بدن در یک قسمت استفاده می شوند. بیماران مختلفی ممکن است از این ارتوزها استفاده نمایند. مثلا افرادی که در سانحه یا تصادف به قسمتی از بدنشان ضربه وارد شده، بعد از بهبود باید به مراکز ارتوپدی فنی مراجعه کنند و از ارتوزهای خاصی برای مراقبت و بهبود حرکت آن قسمت استفاده نمایند. همچنین افرادی که دچار اختلال در کنترل حرکات مفاصل بوده و یا به دلیل بیماری های عصبی دچار عدم کنترل حرکات در اندام های بدن هستند، باید از ارتوزهای استاندارد سازی شده با علم ارتوپدی فنی، استفاده نمایند. برخی از ارتوزها در ارتوپدی فنی به صورت سفارشی و با توجه به نیاز بیمار ساخته می شوند اما برخی از ارتوزها نیز به صورت آماده وجود دارند که در ارتوپدی فنی ارتوزیست ها نحوه استفاده از این وسایل را باید به بیمار آموزش دهند.

تعیین وقت اینترنتی و ارتباط با کلینیک آبادیس

تعیین وقت حضوری و اطلاع از چگونگی و نحوه تماس با کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات آبادیس