رد کردن لینک ها

آسیب های پش میز نشینی و راهکارهای پیشگیری از آن (قسمت اول)

اگر روزانه بیش از شش تا هفت ساعت برای انجام کارهایتان مجبور به نشستن پشت میز و نگاه کردن به صفحه مانیتور و کار با کامپیوتر هستید، به خاطر داشته باشید که در خطر آسیبهای زیادی قرار دارید.   

نتایج تحلیل چندین مطالعه در دانشگاه مایو آمریکا نشان داده خطر مرگ در افرادی که بیش از 8 ساعت در روز بدون فعالیت فیزیکی می نشینند مشابه خطر مرگ ناشی از اضافه وزن و کشیدن سیگار است .

در ادامه به برخی از مهمترین آسیب ها و راهکارهای پیشگیری از آن اشاره ای خواهیم داشت.

  • اضافه وزن و چاقی :کاهش سوخت و ساز بدن باعث اضافه وزن شده که خود عامل بیماری های زیادی ازجمله  مهمترین آنها، بیماری های قلبی عروقی است .
  • کمردرد ، گردن درد و شانه درد : عادت بد نشستن و ضعف عضلانی ناشی از آن با گذشت زمان باعث درد های عضلانی و اسکلتی خصوصا در ناحیه کمر ، گردن وشانه شده است و اگر شما هم جز مشاغلی هستید که طولانی مدت پشت میز می نشینید حتما آن را تجربه کرده اید
  •  پوکی استخوان :  عدم فعالیت فیزیکی و کم تحرکی از مهمترین دلایل تضعیف و پوکی استخوان است.
  • سندروم تونل کارپال یا( CTS) : یک اختالل مربوط به اعصاب است که بیشتر در کارمندان و افرادی که برای ساعت های طولانی پشت میز می نشینند و با کامپیوتر کار می کنند دیده می شود. این بیماری باعث درد و بی حسی  انگشتان دست، بخصوص مچ دست می شود.
  • سندرم بینایی ناشی از کامپیوتر ( CVS): مجموعه ای از علایم چشمی شامل خستگی، خشکی ، سوزش چشم و ریزش اشک است که در اثر کار با کامپیوتر و نگاه کردن طولانی مدت به مانیتور ایجاد می شود.

به گفتگو بپیوندید

پنج × 2 =

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟